Domowa kawa, a smak jak w prawdziwej kawiarni!

Nie ważne, czy jesteś amatorem kawy czy prawdziwym koneserem. Od dzisiaj możesz cieszyć się pyszną kawą we własnym domu. Wszystkie sekrety wydobycia maksymalnych walorów smakowych i zapachowych wykona za Ciebie Twój prywatny barista- Zelmer ZCM8121 Maestro Barista.

Dla kogo stworzyliśmy automatyczny ekspres do kawy ZCM8121 Maestro Barista?

Automatyczny ekspres stworzyliśmy dla wszystkich tych, którzy lubują się w piciu świeżo zaparzonej kawy, a jednocześnie nad wyraz cenią sobie prostotę. Aby zaparzyć swój ulubiony napój należy pamiętać o wielu czynnikach jakie wpływają na jego walory:

  • Temperatura i czas zaparzania
  • Grubość mielenia
  • Jakość wody

Nasz ekspres automatycznie dostosuje temperaturę i czas zaparzania. Wyposażony też jest w technologię Aroma Control, czyli system wstępnego zaparzania. Dzięki temu wydobywa jeszcze więcej aromatu i smaku z porcji kawy.

Grubość mielenia można regulować w pięciu różnych poziomach. Zamontowaliśmy do ZCM8121 Maestro Barista stożkowy stalowy młynek, dokładnie taki jaki jest stosowany w profesjonalnych ekspresach. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo użytkowania- technologia Safe and Grind ochroni palce użytkownika przed przypadkowym uszkodzeniem.

O odpowiednią jakość wody zadba dołączony do zestawu produkowany w Szwajcarii filtr do wody Claris. Zapobiega on osadzaniu się kamienia, przez co chroni ekspres do kawy przed awariami. Ponadto redukuje chlor, metale ciężkie i zanieczyszczenia organiczne, dzięki czemu woda stosowana do przygotowania kawy jest idealnej jakości.

Jak korzystać z automatycznego ekspresu do kawy?

ZCM8121 Maestro Barista należy do bardzo prostych w obsłudze urządzeń. Wystarczy wsypać ziarna kawy do pojemnika (ma on pojemność aż 300 g), napełnić zbiornik na wodę (o pojemności aż 2,0 l). Następnie trzeba wybrać na dotykowym panelu sterowania One Touch swoją ulubioną kawę, jej wielkość oraz poziom intensywności, podstawić kubek lub filiżankę i chwilę poczekać. Całą pracę ekspres wykona za Ciebie, jak na prawdziwego baristę przystało. Jedyne co jeszcze sporadycznie musisz zrobić to opróżniać tackę ociekową oraz pojemnik na fusy, który wystarcza aż na 14 porcji kawy.  

Jakie napoje możesz przygotować?

Podstawowymi kawami jakie przygotujesz za pomocą ekspresu ZCM8121 Maestro Barista jest Espresso i Lungo, jednak możliwości naszego urządzenia na tych napojach się nie kończą. Zamontowaliśmy specjalną dyszę do spieniania mleka, więc teraz, gdy najdzie Cię ochota na pyszne Latte lub kremowe Cappuccino, z łatwością je przygotujesz.
Nie musisz się też martwić, gdy zabraknie Ci kawy ziarnistej. Ekspres ZCM8121 Maestro Barista posiada opatentowany dozownik 2 w 1 na kawę mieloną. Jego wielkość jest idealnie dostosowana do optymalnej ilości kawy, która zagwarantuje Ci najlepsze walory smakowe i zapachowe. Ponadto funkcja gorącej wody pozwoli Ci na zaparzenie herbaty lub innego gorącego napoju.

Jak należy dbać o ekspres?

Aby cieszyć się niezmiennym smakiem kawy, należy dbać o ekspres. Bardzo ważna jest czystość bloku zaparzającego. W naszym ekspresie zastosowaliśmy opatentowany system wyjmowania bloku Friendly Clean Care. Wystarczy przekręcić pokrętło i wyjąć blok – nic prostszego! Następnie blok można umyć pod bieżącą wodą i odstawić do wyschnięcia. Suchy element w równie prosty sposób montujemy z powrotem w urządzeniu.


Bardzo istotną rzeczą jest regularne odkamienianie ekspresu. Częstotliwość odkamieniania zależy od twardości wody i częstotliwości używania sprzętu. Nie musisz się nad tym zastanawiać, gdyż nasz ekspres poinformuje Cię, kiedy należy użyć odkamieniacza.

Następną istotną czynnością jest regularne czyszczenie ekspresu. Do tego należy użyć tabletek czyszczących. W tym przypadku ekspres również poinformuje Cię, kiedy należy to wykonać.

Pamiętaj, żeby zawsze korzystać z oryginalnych akcesoriów do produktów Zelmer. Regularne używanie odkamieniacza ZCMA020L (link) oraz tabletek czyszczących ZCMA010P (link) wydłuży eksploatację Twojego ekspresu ZCM8121 Maestro Barista.  

Podsumowanie

Automatyczny ekspres do kawy ZCM8121 Maestro Barista to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią wyborny smak i aromat czarnego napoju, a jednocześnie cenią sobie prostotę użytkowania. Dzięki naszemu urządzeniu zaoszczędzisz swój cenny czas i będziesz mieć pewność, że Twoja ulubiona kawa smakuje dokładnie tak jak powinna.