Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza do domu? Sprawdź, jaki model wybrać!

Oczyszczacz powietrza Zelmer stojący na stoliku w salonie

Nadchodzący sezon zimowy będzie wiązał się z gorszą jakością powietrza w związku ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami krążącymi wokół nas. Specjaliści są zgodni, że w dni, kiedy powietrze jest najbardziej szkodliwe, lepiej zostać w domu i ograniczyć wychodzenie na zewnątrz do minimum. Jednak nawet w zamkniętych pomieszczeniach wdychasz bakterie, kurz, pyłki i wirusy, które mogą negatywnie wpływać na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości oczyszczacz powietrza. Dowiedz się, jakie urządzenie wybrać.

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość powietrza, jakim oddycha, nie tylko na zewnątrz, ale również w domu czy mieszkaniu. Marka Zelmer wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i prezentuje najlepszy oczyszczacz powietrza, który sprosta najtrudniejszym wymaganiom. Zobacz, dlaczego warto w niego zainwestować.

Oczyszczacz powietrza – czy warto mieć go w swoim domu?

Wybór oczyszczacza powietrza do domu to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie. Redukcja alergenów, bakterii, wirusów i innych zanieczyszczeń przyczyni się do poprawy jakości Twojego życia, a także pozostałych domowników.

Oczyszczacz powietrza będzie zatem szczególnie przydatny w pomieszczeniach, takich jak salon, sypialnia czy pokój dziecka, gdzie spędzasz dużo czasu.

Poznaj najważniejsze zalety oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, których użytkowanie niesie za sobą wiele korzyści. Poznaj kilka głównych powodów, dla których warto kupić wysokiej jakości urządzenie do Twojego domu:

  • Poprawa jakości powietrza

Za sprawą 4-stopniowego systemu filtrowania oczyszczacz powietrza Zelmer usuwa szkodliwe cząstki stałe, takie jak bakterie, kurz, pyłki i wirusy, a nawet dym papierosowy. Dzięki temu poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach i pomaga w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych – alergii, astmy, infekcji dróg oddechowych, a także innych schorzeń związanych z układem oddechowym.

  • Wzrost komfortu życia

Dzięki wysokiej jakości urządzeniu możesz cieszyć się czystym powietrzem w Twoim domu. To z kolei przekłada się na większy komfort życia i lepsze samopoczucie. Oczyszczacz pomoże alergikom zwłaszcza w okresie pylenia roślin, natomiast w sezonie jesienno-zimowym poprawi jakość domowego powietrza, w którym może krążyć smog z zewnątrz.

  • Redukcja zapachów

Oczyszczacz powietrza świetnie poradzi sobie również z eliminacją nieprzyjemnych zapachów, np. z gotowania czy smażenia. Dzięki obecności filtra węglowego w tego typu urządzeniu nie musisz martwić się roznoszącą się po całym mieszkaniu wonią przypalonego jedzenia.  

Kiedy znasz już zalety oczyszczacza powietrza, możesz zapoznać się z najważniejszymi funkcjami tego urządzenia. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dokonać wyboru. Postaw na niezawodny sprzęt Zelmer i zacznij oddychać czystym powietrzem.

Wybierz najlepszy oczyszczacz powietrza – sprawdź rozwiązania marki Zelmer

W naszej ofercie znajdziesz najlepszy oczyszczacz powietrza ZPU5500, który został wyposażony w 4-stopniowy system filtracji. Z czego się składa?W urządzeniu są dostępne:

  • filtr wstępny, który skutecznie eliminuje większe zanieczyszczenia, takie jak kurz, okruchy czy włosy, dzięki czemu możesz oddychać czystym powietrzem,
  • filtr HEPA 13 znany z niezwykłej efektywności, zatrzymuje i neutralizuje aż 99,95% bakterii i wirusów, co przyczynia się do utrzymania zdrowszego powietrza,
  • filtr węglowy, który neutralizujeszkodliwe gazy oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, co sprawia, że powietrze w domu czy mieszkaniu jest świeże,
  • jonizacja, która neutralizuje alergeny, a także zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby czy wirusy.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją sprawia, że wprowadzane do powietrza jony ujemne korzystnie wpłyną na Twoje samopoczucie oraz będą stanowić ulgę dla alergików.

Przydatną funkcją jest również wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą kolorów poinformuje o poziomie zanieczyszczeń (niebieski – dobra jakość i mało lub brak zanieczyszczeń, pomarańczowy – normalna jakość, a czerwony – zła jakość powietrza).

Najlepszy oczyszczacz powietrza wyróżnia się również regulacją prędkości pracy, dzięki czemu możesz dostosować działanie modelu ZPU5500 do własnych preferencji. Do wyboru masz prędkość Low (najniższą), High (najwyższą), a także Auto. Tryb Auto sprawia, że urządzenie przeanalizuje jakość powietrza i automatycznie dostosuje do niej prędkość działania bez potrzeby jakiejkolwiek ingerencji z Twojej strony. Urządzenie zostało także wyposażone w dodatkowy tryb nocny, który zadba o to, aby oczyszczacz powietrza pracował bardzo cicho i na najniższych obrotach, gdy Ty lub Twoje dziecko śpicie spokojnie.

Oczyszczacz pozbędzie się kurzu, a także innych alergenów i pozostawi wyłącznie czyste powietrze, dzięki temu, że ma wbudowany czujnik kurzu. Dlaczego to tak ważne? Jeśli jesteś alergikiem, możesz raz na zawsze zapomnieć o kichaniu spowodowanym pyłkami w powietrzu w domu. Jeśli urządzenie je wykryje, automatycznie zacznie pracować.

Co jeszcze wyróżnia oczyszczacz Zelmer? Urządzenie możesz zaprogramować na określony czas pracy – wybierz 2, 4 lub 8 godzin, a sprzęt będzie działać zgodnie z ustalonym harmonogramem. W trybie timera oczyszczacz samodzielnie odmierza czas na podstawie wybranej konfiguracji. Po zakończeniu zaplanowanego okresu urządzenie wyłączy się automatycznie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad czasem działania urządzenia.

Aby zachować wysoką sprawność i efektywność oczyszczaczy powietrza, należy regularnie wymieniać filtry. Martwisz się, że nie będziesz o tym pamiętać? Bez obaw! Kiedy urządzenie wykryje taką konieczność, specjalny wskaźnik wymiany filtra zacznie migać.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem to urządzenie, które poprawi jakość Twojego życia. Wybierz więc niezawodny sprzęt, który zadba o zdrowie wszystkich domowników i pomoże w eliminacji nieprzyjemnych zapachów.