Czyste mieszkanie w prosty sposób – jaki odkurzacz bezprzewodowy pomoże Ci w sprzątaniu?

Jak działa odkurzacz bezprzewodowy?

Sprzątanie mieszkania najczęściej nie należy do lubianych czynności. To żmudne zajęcie, na które zazwyczaj trzeba poświęcić sporo czasu. Można je jednak znacznie ułatwić dzięki nowoczesnym i wydajnym sprzętom, takim jak np. odkurzacz bezprzewodowy. Jaki wybrać, czym się kierować i czy na pewno to dobre rozwiązanie do odkurzania Twojego mieszkania? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule.

Odkurzacze bezprzewodowe to urządzenia, nad którymi zastanawia się wiele osób, gdy myśli o usprawnieniu domowych obowiązków. To dobre wyjście, zwłaszcza dla tych, którzy mają nieco mniejsze powierzchnie, także te do przechowywania sprzętu. Jaki jest dobry odkurzacz bezprzewodowy, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i sprawi, że sprzątanie nie będzie karą? Sprawdź!

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy a tradycyjny – czym się różnią i jakie zalety mają odkurzacze pionowe?

Różnice w wyglądzie między odkurzaczami tradycyjnymi a odkurzaczami pionowymi widać od razu. Inna budowa tych urządzeń ma wpływ na ich funkcjonalność i wygodę użytkowania. Sprawdź nasze porównanie odkurzaczy tradycyjnych i pionowych:

  • Inna waga, rozmiar i komfort użytkowania

Odkurzacz pionowy jest zazwyczaj lżejszy od odkurzacza tradycyjnego, dlatego znacznie łatwiej go przenosić. Dzięki temu możesz sprzątać wygodnie, a tym samym dbać o zdrowie i nie obciążać pleców. Ma także kompaktowy rozmiar, a jego pionowy kształt sprawia, że możesz go przechowywać nie tylko w szafie, ale też np. przy ścianie w pomieszczeniu gospodarczym czy za drzwiami. Dzięki temu zyskujesz dodatkową wolną przestrzeń do przechowywania.

Odkurzacz tradycyjny ma większe gabaryty. Może ważyć nawet 4 lub 5 kg. Jest on więc przede wszystkim urządzeniem stacjonarnym, służącym do odkurzania swojego mieszkania. Jego przenoszenie, podnoszenie i wnoszenie na schody wymaga większego wysiłku niż w przypadku odkurzacza pionowego.

  • Różny sposób zasilania

Aby odkurzacz tradycyjny mógł działać, potrzebuje stałego dostępu do gniazda elektrycznego. Natomiast bezprzewodowe odkurzacze pionowe są wyposażone w akumulatory. Ich maksymalny czas pracy zależy od modelu urządzenia. W przypadku odkurzacza Tymek jest to aż 35 minut. Co daje Ci taka forma zasilania? Dzięki niej nie musisz ciągle przepinać kabla urządzenia, gdy zmieniasz pomieszczenie lub mieszkasz w domu piętrowym.

  • Inny zakres pracy

Odkurzacz tradycyjny służy głównie do usuwania kurzu z podłóg i dywanów. Ze względu na swoje gabaryty i kształt jego podnoszenie czy przenoszenie do auta może być uciążliwe. Do tego typu zadań świetnie za to sprawdzą się odkurzacze pionowe. Dzięki nim łatwiej dotrzesz w trudniejsze miejsca, a nawet odkurzysz firanki, kanapę czy fotele w samochodzie.

  • Odmienne wyposażenie

Zarówno odkurzacze tradycyjne, jak i te pionowe mogą być wyposażone w końcówki do odkurzania różnych powierzchni oraz szczelinówki. W odkurzaczach tradycyjnych znajdziesz także turboszczotki, a w odkurzaczach pionowych – elektroszczotki. W przypadku niektórych modeli odkurzaczy pionowych, np. odkurzaczu bezprzewodowym Karol, można także spotkać elektroszczotki z podświetleniem LED. Dzięki nim będziesz lepiej widzieć powierzchnię, którą sprzątasz – nie umknie Ci żaden okruszek!

  • Wygodny w obsłudze zbiornik

W tradycyjnych urządzeniach kurz trafia do specjalnych worków, które co pewien czas trzeba wymieniać. Musisz więc pamiętać o regularnych zakupach odpowiednich, pasujących do swojego modelu worków. W przypadku odkurzaczy pionowych nie musisz się przejmować wymianą worków. Urządzenia te są bowiem wyposażone w pojemniki, które łatwo opróżnić. W większości przypadków nie masz nawet żadnego kontaktu ze zgromadzonym brudem. Wystarczy jeden przycisk zwalniający klapę pojemnika i cały kurz trafia do kosza.

Odkurzacz bezprzewodowy – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić odkurzacz bezprzewodowy? Na co zwracać uwagę, gdy będziesz szukać dla siebie idealnego modelu? Zacznij od odpowiedzi na dwa pytania dotyczące odkurzaczy:

  1. Jaka moc sprzętu sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Zwróć uwagę, czy odkurzacz, który Cię interesuje, ma do wyboru różne tryby pracy – np. zwykły i turbo. Dzięki temu dostosujesz moc ssania do odkurzanej powierzchni.
  2. Jak duże jest Twoje mieszkanie? Zastanów się, ile standardowo zajmuje Ci odkurzanie domu. Wybieraj takie odkurzacze, dzięki którym nie będziesz musiał przerywać sprzątania, aby naładować akumulator. Zwróć też uwagę na pojemność zbiornika. Im będzie ona większa, tym rzadziej będziesz opróżniać pojemnik na kurz.

Jeśli Twój nowy odkurzacz ma pracować w trudniejszych warunkach, np. w mieszkaniu, w którym są zwierzęta, zwróć uwagę, żeby był on wyposażony w elektroszczotkę, jak np. w modelu Kacper.

Nie bez znaczenia pozostaje również jakość zamontowanych filtrów i obecność filtra HEPA – jest on niezbędny w odkurzaczu do sprzątania mieszkania, zwłaszcza tego, w którym przebywają alergicy. Pomoże Ci zachować czystość nie tylko podłóg i dywanów, ale też powietrza.

Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę? W mieszkaniach sprawdzą się również modele wyposażone w składaną rurę, która pozwala urządzeniu jeszcze lepiej dotrzeć w różne zakamarki. W odkurzaczu Wiktor znajdziesz natomiast dodatkowe akcesoria, takie jak doczepiany wąż oraz regulowana wysokość rury, dzięki której przechowywanie urządzenia będzie jeszcze wygodniejsze!

Wiesz już, jaki jest dobry odkurzacz bezprzewodowy – ten, który spełnia wszystkie Twoje wymagania i sprawi, że sprzątanie będzie prostsze. Zwróć dokładnie uwagę na wszystkie parametry urządzenia i wybierz to, które będzie najlepsze dla Twojego mieszkania.