Co warto wiedzieć o tradycyjnym odkurzaczu workowym i jakie urządzenie wybrać?

Sprzątanie dywanu za pomocą odkurzacza workowego

Odkurzacz workowy od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych sprzętów do sprzątania. Pomimo pojawienia się odkurzaczy bezworkowych wiele osób nadal decyduje się na tradycyjne modele. Dlaczego? Prawdopodobnie ze względu na przyzwyczajenie, ale też mnóstwo zalet, które wynikają z użytkowania dobrego odkurzacza workowego. Zwłaszcza że niektóre modele odkurzaczy tradycyjnych nie ustępują w funkcjonalnościach sprzętom pionowym. W tym artykule możesz przyjrzeć się im bliżej!

Odkurzacze workowe to zróżnicowana grupa urządzeń do sprzątania. Pełne zadowolenie z zakupu zagwarantują Ci dobrej jakości modele. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w naszej ofercie! Poznaj ich najważniejsze cechy na podstawie specyfikacji odkurzaczy z linii Kuba.

Dobry odkurzacz workowy – najważniejsze zalety

Odkurzacze workowe mają wiele zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem wśród użytkowników. Jedną z kluczowych korzyści z ich użytkowania jest znana od lat skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń. Tego typu modele doskonale zbierają kurz, sierść zwierząt, pył i inne drobiny z podłogi, dywanów oraz mebli. Zastosowanie worka sprawia, że odkurzacz utrzymuje wysoką moc ssania przez dłuższy czas, co przekłada się na efektywność czyszczenia.

Ponadto worki odkurzaczy tradycyjnych są zwykle większe niż pojemniki w modelach bezworkowych, co oznacza, że można sprzątać za ich pomocą dłużej, bez konieczności opróżniania zbiornika. Odkurzacze workowe są wyposażone w różnorodne akcesoria, takie jak szczotki i ssawki, które ułatwiają odkurzanie różnych powierzchni, w tym kłopotliwych rogów pomieszczeń czy obszarów pod meblami.

Warto też zauważyć, że tradycyjne urządzenia Zelmer, takie jak seria odkurzaczy workowych Kuba, mają solidną konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Ich budowa zapewnia długotrwałą wydajność i niezawodność.

Odkurzacz workowy – jaki wybrać? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę

Przy wyborze odkurzacza workowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Oto najważniejsze z nich.

 • Moc silnika – jest istotna, ponieważ wpływa na wydajność ssania odkurzacza. Im wyższa moc, tym lepsza jest zdolność urządzenia do zbierania zanieczyszczeń.
 • Pojemność worka – większa pojemność oznacza, że odkurzacz może pomieścić więcej zanieczyszczeń, co pozwoli na dłuższe odkurzanie bez konieczności częstej wymiany worka.
 • Filtracja powietrza – wielostopniowa filtracja (np. filtr HEPA) pomaga zatrzymać drobiny kurzu i alergenów, co jest istotne szczególnie dla osób z alergiami lub astmą.
 • Wielofunkcyjne akcesoria – upewnij się, że w zestawie są odpowiednie dla Twoich potrzeb sprzątania szczotki, dysze czy węże przedłużające.
 • Wygoda użytkowania – zwróć uwagę na takie elementy i funkcje jak elastyczny wąż, regulacja siły ssania, wygodny uchwyt czy łatwo dostępne przyciski.
 • Solidna konstrukcja – zapewni długotrwałą wydajność i niezawodność urządzenia.
 • Poziom hałasu – niektóre modele są specjalnie zaprojektowane tak, aby generować minimalne odgłosy podczas sprzątania.

Jaki odkurzacz workowy sprawdzi się najlepiej? Poznaj modele godne uwagi

Pierwszym urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest niebieski odkurzacz workowy ZVC333 Kuba. Charakteryzuje się on silnikiem o mocy 650 W. Dzięki temu zapewnia wysoką wydajność ssania (z możliwością regulacji), co umożliwia skuteczne oczyszczenie różnych rodzajów powierzchni. Pojemność worka w tym modelu wynosi 3 l, dzięki czemu możesz odkurzać przez dłuższy czas, bez konieczności częstej wymiany worka. Elastyczny wąż FLEXI pozwala na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, a gumowane kółka gwarantują płynne i ciche przemieszczanie odkurzacza po różnych powierzchniach. W zestawie znajdują się również przydatne akcesoria, takie jak teleskopowa rura, szczotka szczelinowa 2 w 1, szczotka do tapicerki, uniwersalna szczotka 2 w 1 oraz szczotka parkietowa, które ułatwiają odkurzanie trudno dostępnych miejsc. Na uwagę zasługuje też obecność filtra HEPA 12, który usuwa aż 99,5% pyłu z powietrza wydobywającego się z odkurzacza.

Kolejnym modelem w naszym zestawieniu jest szaro-czarny odkurzacz workowy ZVC334 Kuba. To urządzenie również posiada silnik 650 W, możliwość regulacji mocy ssania oraz pojemność worka 3 l, co jest wystarczające dla większości domów. Ten odkurzacz, podobnie jak model ZVC333 Kuba, ma elastyczny wąż FLEXI, gumowane kółka i filtr HEPA 12. W zestawie znajdują się akcesoria:

 • szczotka uniwersalna 2w1,
 • szczotka parkietowa,
 • turboszczotka,
 • miniturboszczotka,
 • szczotka szczelinowa,
 • ssawka tapicerska.

Ostatnia z wymienionych pozwala jeszcze łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc. Za jej pomocą można szybko i skutecznie usunąć sierść zwierząt.

Innym wartym rozważenia modelem z tej linii jest odkurzacz workowy ZVC335 Kuba w kolorze czerwonym. Podobnie jak poprzednicy, ma a on silnik o mocy 650 W z regulacją siły ssania, worek 3 l, elastyczny wąż FLEXI, gumowane kółka oraz filtr HEPA 12. W zestawie znajdują się przydatne akcesoria, takie jak teleskopowa rura, szczotka szczelinowa 2 w 1, szczotka do tapicerki, uniwersalna szczotka 2 w 1, szczotka parkietowa oraz turboszczotka.

Warto podkreślić, że przy zakupie każdego odkurzacza workowego z serii Kuba otrzymasz 4 lata gwarancji na silnik. Jest to istotny czynnik, który gwarantuje niezawodność i długotrwałą satysfakcję z użytkowania urządzenia.

Decyzja, jaki odkurzacz workowy kupić, zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb związanych z wyposażeniem, które znajduje się w zestawach z poszczególnymi opisanymi modelami. Pamiętaj jednak, że wszystkie one są solidnymi i niezawodnymi urządzeniami, które zapewnią Ci wygodne i efektywne sprzątanie!