Klimator – zapewnij sobie przyjemny chłód w upalne dni!

Klimator przenośny Zelmer

Gdy słońce i upał coraz mocniej dają się we znaki, nie ma nic cenniejszego niż chwile przyjemnego chłodu. W takie dni z pewnością marzysz o odpoczynku w miejscu, w którym możesz odetchnąć z ulgą. Na szczęście dzięki klimatorowi możesz swoje marzenia zmienić w czyny. Dzięki temu praktycznemu urządzeniu zadbasz o idealną temperaturę w mieszkaniu nawet w najgorętsze dni. Przekonaj się, czym wyróżniają się najlepsze klimatory i na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego klimatora przenośnego.

Do tej pory z zazdrością patrzyłeś na osoby, które mają zainstalowaną na stałe klimatyzację? Teraz przyjemny chłód latem zapewnisz sobie, nawet jeśli nie masz możliwości zamontowania systemu klimatyzacji! Potrzebny będzie Ci do tego klimator. Zwróć uwagę na urządzenia dostępne w naszej ofercie.

Klimator a klimatyzator – czym różnią się te urządzenia?

Choć nazwy klimator i klimatyzator brzmią podobnie, w rzeczywistości są to zupełnie różne urządzenia. Klimatyzator to tradycyjne urządzenie, które głównie odpowiada za chłodzenie powietrza w pomieszczeniu. Do jego podstawowych zadań należy obniżenie temperatury i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. Zwykle jest to duże, montowane na ścianie lub oknie urządzenie, które wymaga zewnętrznej jednostki pobierającej powietrze z zewnątrz budynku.

Z kolei klimatory to nowoczesne urządzenia, które w swojej funkcjonalności idą o krok dalej. Oprócz chłodzenia powietrza zapewniają kompleksową kontrolę nad mikroklimatem w pomieszczeniu. Potrafią nie tylko obniżyć temperaturę, ale także utrzymać optymalny poziom wilgotności, a nawet oczyścić powietrze. Klimatory są znacznie bardziej elastyczne w dostosowaniu do potrzeb użytkownika. Mogą być łatwo przenoszone z jednego do drugiego pomieszczenia, co daje Ci swobodę korzystania z nich w dowolnym miejscu. Cały dzień pracowałeś w swoim domowym biurze i korzystałeś z klimatora, a przed snem chcesz zadbać o dobry klimat w sypialni? Wystarczy przenieść urządzenie! To naprawdę proste!

Najlepsze klimatory – jakie powinny mieć właściwości?

Jeśli szukasz dla siebie dobrego klimatora przenośnego, koniecznie zwróć uwagę na pięć najważniejszych parametrów:

1. Pojemność zbiornika na wodę

Im większa, tym rzadziej będziesz musiał uzupełniać klimator, co pozwoli Ci cieszyć się długotrwałym chłodem bez konieczności częstego dolewania wody.

2. Regulacja prędkości

Dzięki niej dostosujesz działanie klimatora do swoich preferencji – możesz wybrać szybkie schładzanie lub delikatny tryb, aby stworzyć optymalny klimat w pomieszczeniu.

3. Wygoda obsługi

Im prostszy sposób sterowania, tym łatwiej będzie Ci korzystać z klimatora i dostosowywać go do swoich potrzeb. Intuicyjny panel sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie przyjemne i bezproblemowe.

4. Rodzaj filtrów

Dobre klimatory powinny być wyposażone w odpowiednie filtry, które skutecznie oczyszczają powietrze z drobnoustrojów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu będziesz mógł oddychać czystym powietrzem i zadbać o swoje zdrowie.

5. Sposób przenoszenia

Wygodne uchwyty, kółka i kompaktowy design sprawią, że korzystanie z klimatora będzie nie tylko wygodne, ale też bezpieczne dla Twoich pleców.

Wiesz już, jakie właściwości klimatorów pokojowych są najistotniejsze. Które urządzenia spełnią te wymagania? Przyjrzyj się dwóm klimatorom dostępnym w naszej ofercie – ZCL6030 oraz ZCL6040.

Najlepsze klimatory Zelmer – czym się różnią?

Jeśli szukasz najwyższej jakości klimatora, marka Zelmer oferuje dwa znakomite modele, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania – ZCL6030 oraz ZCL6040. Oba urządzenia są doskonale zaprojektowane i wyposażone w innowacyjne funkcje, które zapewnią Ci doskonałe chłodzenie.

Klimator ZCL6030 to urządzenie o mocy 65 W i pojemnym, 5-litrowym zbiorniku wygodnie napełnianym od góry. Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które – dzięki białej kolorystyce – doskonale wpasowuje się w każdą aranżację wnętrza. Będzie więc doskonale prezentował się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Warto zwrócić także uwagę na jego przepływ, który wynosi 400 m3/h, co oznacza, że jest to bardzo wydajny sprzęt.

Jak obsługiwać klimator ZCL6030? Służy do tego wygodny i bardzo intuicyjny panel sterowania umieszczony na górze urządzenia. Każdy z przełączników jest dokładnie opisany, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się, za co odpowiadają przyciski. Ponadto klimator ZCL6030 jest wyposażony w koła transportowe, które z jednej strony zabezpieczają Twoją podłogę przed porysowaniem, a z drugiej – ułatwiają przenoszenie urządzenia. Do tego zadania służy też uchwyt transportowy, dzięki któremu zmiana lokalizacji klimatora będzie jeszcze prostsza.

To jeszcze nie wszystkie zalety klimatora ZCL6030! W urządzeniu znajduje się filtr o strukturze plastra miodu, który z łatwością zatrzymuje nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Dzięki temu powietrze w Twoim mieszkaniu jest bezpieczne nawet dla alergików. Dodatkowo klimator może działać nawet 12 godzin! Wystarczy nacisnąć wyłącznik czasowy – każde takie działanie wydłuża pracę urządzenia o godzinę.

W naszej ofercie znajdziesz także klimator ZCL6040. Podobnie jak poprzednie urządzenie ten klimator również ma 5-litrowy zbiornik, przepływ maksymalny 400 m3/h, regulację prędkości, timer do 12 godzin, kółka transportowe, uchwyt i filtr o strukturze plastra miodu. Czym więc różni się od ZCL6030? W tym urządzeniu zamiast przycisków został zamontowany dotykowy panel sterowania, dzięki czemu urządzenie będzie bardziej pasować do nowocześniejszych pomieszczeń. Dodatkowo sprzęt ma pilot zdalnej obsługi, który pozwala sterować urządzeniem bez konieczności podchodzenia do klimatora.

Zelmer ZCL6040 został także wyposażony w dodatkowe funkcje:

  • jonizację – dzięki której powietrze w Twoim mieszkaniu będzie świeże i energetyzujące jak po burzy,
  • tryb uśpienia – który odcina urządzenie od prądu, gdy jest wyłączone,
  • termometr pokojowy – dzięki czemu możesz łatwiej kontrolować temperaturę w mieszkaniu.

Zarówno ZCL6030, jak i ZCL6040 są doskonałymi urządzeniami wśród klimatorów przenośnych. Oba modele nie tylko oferują wyjątkową wydajność chłodzenia, ale także dbają o zdrowie i komfort użytkownika. Wybierając klimator Zelmer, możesz mieć pewność, że inwestujesz w innowacyjne rozwiązania i najwyższą jakość. Odkryj, jak przyjemne mogą być upalne dni dzięki klimatorom Zelmer.