Maszynka do mięsa – niezbędny gadżet w Twojej kuchni

Maszynki do mielenia mięsa

Jesteś miłośnikiem gotowania i lubisz samodzielnie mielić mięso na kotlety, gołąbki albo pyszne klopsiki? Z pewnością pomocnym gadżetem kuchennym będzie dla Ciebie maszynka do mięsa Zelmer. Dzięki niej przygotujesz nie tylko dania mięsne. Z pomocą dodatkowych akcesoriów poszatkujesz także warzywa na sałatkę lub wyciśniesz sok z miękkich owoców. Przekonaj się, jakie to proste!

Maszynka do mięsa Zelmer – Twój niezawodny pomocnik w kuchni

Maszynka do mielenia mięsa to bardzo przydatny gadżet, który sprawdzi się nie tylko do mielenia wołowiny, wieprzowiny czy kawałków drobiu. Nowoczesne urządzenia są wielozadaniowe, a w jednej maszynce masz wiele różnych funkcji. Z ich pomocą możesz m.in. pokroić kawałki marchewki na drobne wiórki, plastry lub słupki albo poszatkować kapustę. Wystarczy użyć dołączonej do maszynki szatkownicy z zestawem bębnów , aby cieszyć się zdrową surówką do obiadu.

A jeśli nabierzesz ochotę na pyszny sok, po prostu zmień końcówkę maszynki i przygotuj napój z miękkiego pomidora albo swoich ulubionych owoców. Teraz już nie musisz mieć kolejnego urządzenia – wystarczy nowoczesna elektryczna maszynka do mięsa z dodatkowym akcesorium w postaci wyciskarki wolnoobrotowej.

Zelmer – maszynka do mięsa idealna do domowych wyrobów wędliniarskich

Lubisz wiedzieć, co znajduje się np. w spożywanych przez Ciebie wyrobach? Kup mięso ze sprawdzonego źródła i samodzielnie przygotuj domową kiełbaskę. Użyj do tego stożkowej nakładki, dzięki której przyprawione mięso samo ułoży się w pożądany kształt i wypełni wędliniarską osłonkę.

Ostrza maszynki Zelmer są niezwykle precyzyjne , co sprawia, że z łatwością przetną każde mięsiwo, które następnie gładko przejdzie przez sitko ze stali nierdzewnej . To sprawi, że Twoja domowa kiełbasa będzie miała idealną konsystencję i wyjątkowy smak.

Maszynki do mielenia mięsa, które pomogą Ci zaoszczędzić czas w kuchni

Elektryczne maszynki do mięsa Zelmer to urządzenia, dzięki którym gotowanie może być o wiele szybsze, bardziej precyzyjne i po prostu łatwiejsze. Dzięki nim z łatwością przygotujesz m.in. masę na sernik, farsz warzywny do pierogów, gładki hummus z ciecierzycy czy zetrzesz ziemniaki na placki.

Nie potrzebujesz używać siły, bo urządzenie wszystko zrobi za Ciebie. Dodatkowo po gotowaniu nie musisz tracić wiele czasu na sprzątanie i zmywanie. Wystarczy bowiem rozkręcić maszynkę do mięsa i opłukać jej elementy pod bieżącą wodą.

Maszynki do mięsa Zelmer – jaki model wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki model maszynki do mięsa usprawni Twoją pracę, przed zakupem zwróć uwagę na kilka ważnych cech. Sprawdź, czy urządzenie ma antypoślizgowe nóżki z gumy, które zapewnią Ci bezpieczeństwo użytkowania. Liczą się również ważne parametry, takie jak moc maszynki i wydajność mielenia. Im większe, tym lepiej! Na Twoją uwagę (oprócz wspomnianej już przystawki do wyrobu kiełbasy czy wyciskarki) zasługują też:

  • metalowa komora mielenia,
  • różne rodzaje sit i tarek,
  • dwustronny nóż.

Dzięki tym elementom mielenie mięsa, szatkowanie i krojenie warzyw oraz wyciskanie soku będą czynnościami, które można z łatwością wykonać w kilka chwil.