Parownica do ubrań – dlaczego warto kupić?

Mężczyzna prasuje parownicą do ubrań koszulkę

Prasowanie – no cóż – nie jest ulubioną czynnością większości osób. Część z nas mimo to poddaje się dyktatowi żelazka, część stawia na luz i forsowanie mody na zagniecenia. Nie jest Ci szczególnie blisko ani do jednej, ani do drugiej grupy? Chciałabyś mieć rozprasowane koszule, ale i nie spędzać życia przy desce do prasowania? Mamy na to rozwiązanie! Poznaj niesamowitą moc i działanie parownicy do ubrań!

Parownica – nowy wymiar prasowania

Co najbardziej irytuje Cię w prasowaniu? Konieczność rozkładania deski do prasowania nawet wtedy, gdy chcesz odświeżyć jedną koszulkę? Miejsce, które zajmuje i złożona, i rozłożona? Ból pleców od pochylania się nad stertą prania? Kabel żelazka, który ciągnie się i przeszkadza w swobodnej pracy? Nie będziemy wymieniać kolejnych powodów, żeby nikogo nie drażnić. Ale prawda jest prosta – prasowanie dla wielu z nas to smutna konieczność, czynność odkładana na później albo na „wieczne nigdy”.

A gdyby tak… wygładzać ubrania jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Odeślij żelazko tam, gdzie jego miejsce, i zamień je na parownicę do ubrań. To małe AGD ma naprawdę wielkie możliwości. Uruchom ją i niech dzieje się magia!

Para buch – Zelmer w ruch!

Wynalezienie maszyny parowej zrewolucjonizowało świat w XVIII wieku, a wprowadzenie do Twojego domu ręcznej parownicy do ubrań zrewolucjonizuje Twoją garderobę. Gorąca para, która powstaje w urządzeniu na skutek wlania wody do zbiornika i podgrzania jej, wydobywa się z otworów w głowicy. Wystarczy zbliżyć ją do materiału, aby skutecznie przeniknęła włókna i rozluźniła je, przez co ubrania staną się gładkie i pozbawione zagnieceń.

To ogólna zasada działania parownicy do ubrań. Na co zwrócić uwagę, jeśli wciąż zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie?

  • Kompaktowe wymiary: Parownica do ubrań zajmuje mało miejsca, możesz więc trzymać ją w szafie z ubraniami czy szufladzie, a nawet na biurku – z pewnością nie będzie Ci przeszkadzać i zawadzać. Będzie też świetnym kompanem w podróży, bo zmieści się do walizki i pomoże przygotować stylizację czy to na plażę, czy w delegacji. Nie wymaga deski do prasowania, wystarczy wieszak albo kawałek płaskiej powierzchni (np. łóżko).
  • Łatwość i szybkość użytkowania: Pozostało Ci kilkanaście minut do wyjścia, a na wybranej sukience odnalazłaś dyskwalifikujące zagniecenie? Teraz to nic strasznego! Parownica rozgrzewa się w pół minuty i po tym czasie jest gotowa do użycia. A po skończonej pracy (chociaż „praca” to za duże słowo, bo prasowanie robi się właściwie samo i trwa moment) – wyłącza się automatycznie, Tobie pozostaje tylko odłożenie jej na miejsce. Szybko, łatwo i bez wysiłku.
  • Bezpiecznie dla tkanin: Ukochana jedwabna bluzka wygląda jak wyciągnięta psu z gardła, a program żelazka przeznaczony do tkanin delikatnych nie radzi sobie z tym wyzwaniem? Znamy to, a parownice do ubrań… znają rozwiązanie. Jest nim funkcja kontroli ilości wytwarzanej pary: z nią bez problemu dostosujesz moc do potrzeb. Urządzenie nie dotyka tkaniny, nie wywiera nacisku, więc jedwab, len czy kaszmir pozostaną piękne, jak były.
  • Wielozadaniowość: Parownica do ubrań Zelmer wyposażona jest w dodatkową szczotkę do grubych tkanin. Dzięki której poza lekkimi koszulami czy sukienkami z bawełny, lnu albo wiskozy odświeżysz również garnitur, pościel, płaszcz i zasłony z mięsistego, grubego materiału… Jednym słowem – obskoczysz nią całe mieszkanie!
  • Walka z bakteriami: Gładkie ubrania to jedno, ale ubrania bez bakterii to coś zupełnie innego. Na szczęście parownica do ubrań świetnie radzi sobie i z zagnieceniami, i drobnoustrojami. Dlatego użyj jej do odświeżenia ubrań, które są „za czyste do prania, a za brudne do szafy” i leżą na krześle, bo nie wiesz, co z nimi zrobić. To też opcja dla alergików albo rodziców małych dzieci: parownica świetnie sprawdzi się do odświeżania pluszaków, kanapy czy dekoracyjnych poduch, z którymi nie było wiadomo, co zrobić. Wypranie mogłoby je zniszczyć, pozostawienie samym sobą robi z nich bombę kurzu i roztoczy. Teraz już wiesz – tylko para.

Jaka parownica do ubrań najlepsza?

Przekonałaś się już, że parownica do ubrań to must have w Twoim domu? Pozostał Ci więc wybór tej najlepszej. W ofercie Zelmera znajdziesz aż trzy modele:

Do lekkich zadań – na przykład jako uzupełnienie do generatora pary – świetnie sprawdzi się model ZGS1800 Compact. Jak sama nazwa wskazuje ta parownica jest kompaktowa, a do tego szybko się nagrzewa i radzi sobie zarówno z cienkimi, jak i grubymi materiałami.

Z kolei jeśli szukasz czegoś, co w pełni zastąpi żelazko, sięgnij po modele ZGS1700 Perform oraz ZGS1600 Ready2go. Ich wysoka moc sprawia, że produkują aż 30 g pary na minutę. W 30 sekund są gotowe do pracy, a w kolejne kilkadziesiąt przyszykujesz z ich pomocą kreację na bal albo garsonkę na spotkanie. Co więcej, dzięki dołączonemu adapterowi nie musisz nosić ze sobą zbiornika, tylko podłączyć głowicę do każdej butelki – to świetny patent na to, by zaoszczędzić miejsce w bagażu w trakcie podróży. A jeśli zbyt długo zwlekałaś z zabraniem się za prasowanie i teraz musisz zmierzyć się ze stosem ubrań, mamy rozwiązanie: tryb pracy ciągłej w modelu Perform, dzięki któremu aż 20 minut możesz parować bez przerwy!

Parownica do ubrań to gadżet, który pokocha każda współczesna kobieta: dzięki niej będziesz wyglądać świetnie, a zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na pracę, odpoczynek czy hobby. Twoje ubrania ją pokochają, tak jak i Ty!