Jaką suszarkę do włosów wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

ZHD8350

Dobrą suszarkę można poznać po tym, że szybko suszy włosy? Z jednej strony, tak – zwłaszcza, jeśli myjesz głowę rano i chcesz łatwo i szybko mieć idealną fryzurę. Z drugiej strony samo tempo to nie wszystko. Jaką suszarkę do włosów wybrać, aby być z niej zadowolonym? Sprawdź, na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę.

Na sklepowych półkach i w internetowych sklepach można znaleźć różnorodne suszarki o wielu funkcjach. Podpowiadamy, jak się w tym odnaleźć i świadomie wybrać urządzenie, z którego będziesz chętnie korzystać.

Moc suszarki do włosów – przekonaj się, czy warto zwracać na nią uwagę

Jaką moc ma suszarka do włosów, którą aktualnie używasz? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie znasz odpowiedzi na to pytanie. Nic dziwnego – moc suszarki do włosów to dość często pomijany w trakcie wyboru urządzenia parametr. Jeśli jednak zależy Ci, aby suszarka była idealnie dopasowana do Twoich potrzeb, warto przyjrzeć mu się bliżej.

Zasada jest prosta. Im większą moc ma urządzenie, tym suszenie będzie szybsze. Wiąże się to z tym, że większa moc oznacza także większą maksymalną prędkość nadmuchu. Czy jednak zawsze trzeba wybierać urządzenia o najwyższej mocy? Nie! Wszystko zależy od tego, jakie masz włosy. Jeśli masz krótkie lub rzadkie kosmyki, wystarczy suszarka 1700 W. Natomiast do gęstych, grubych i długich włosów lepsza okaże się suszarka o mocy 2200-2400 W.

Suszarka z zimnym nawiewem i regulacją temperatury? Sprawdź, co to za funkcje

Regulacja temperatury i nawiewu to dwie podstawowe funkcje suszarek do włosów. Dlaczego warto zwracać na nie uwagę? Sprawdzamy:

  • regulacja temperatury – zazwyczaj suszarki mają dwa lub trzy poziomy temperatury – od ciepłego do bardzo ciepłego nawiewu. To, czy wybierzesz suszarkę z dwoma, czy trzema trybami zależy od Twoich preferencji. Jeśli np. w trakcie jednego suszenia regularnie zmieniasz temperaturę, lepsza okaże się suszarka z trzema ustawieniami. Będziesz mógł bowiem lepiej dostosować temperaturę do poziomu wilgotności Twoich włosów.
  • regulacja nawiewu – suszarka może mieć dwa lub trzy poziomy nawiewu. Im większy poziom, tym siła podmuchu jest większa. Przed wyborem urządzenia zastanów się, czy jest Ci potrzebny bardzo silny nawiew. Może na przykład nie chcesz, żeby suszarka wywiewała Ci wszystkie włosy do góry. W takiej sytuacji z pewnością lepsza okaże się większa rozpiętość programów – będziesz mógł wybrać bardzo lekki lub średni nawiew.

W naszej ofercie znajdziesz suszarki, które dodatkowo są wyposażone w funkcję zimnego nawiewu. Suszarka Zelmer ZHD8350 i ZHD8360 z zimnym nawiewem pozwoli Ci lepiej zadbać o Twojej włosy. Jak? Wystarczy, że na ostatnie minuty suszenia włączysz zimny nawiew, a Twoje włosy będą się bardziej błyszczeć i staną się gładsze.

Zwróć też uwagę, że model ZHD8360 jest wyposażony w jonizację. Suszarki do włosów z jonizacją lepiej dbają o włosy i zabezpieczają je przed działaniem wysokich temperatur. W jaki sposób? Gorące powietrze powoduje nie tylko wyparowanie wody z powierzchni włosów, ale też przyczynia się do powstania dodatnich ładunków elektrycznych. Poza elektryzowaniem się włosów częste suszenie może doprowadzić do tego, że łuski włosów zaczną się rozchylać. Jonizacja pozwala zapobiegać temu procesowi – podczas suszenia są uwalniane ładunki ujemne, osiadające na włosach i neutralizujące ładunki dodatnie.

Jeśli więc często korzystasz z suszarki, a dodatkowo włączasz najwyższą temperaturę, suszarka z jonizacją będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Dzięki jonizacji Twoje włosy nie będą się elektryzować. Staną się też bardziej błyszczące i gładsze.

Suszarka do włosów z dyfuzorem i koncentratorem – do czego służą te akcesoria?

Niemal każda suszarka do włosów posiada plastikową nakładkę zakładaną na przednią część urządzenia. Jest to właśnie koncentrator. Dzięki niemu powietrze jest wydmuchiwane przez mniejszy otwór – może więc padać na konkretny odcinek włosów.

Kiedy warto korzystać z koncentratora? Na przykład, gdy używasz okrągłej szczotki i suszysz włosy pasmo po paśmie. Koncentrator przyda się także wtedy, gdy chcesz szybko wysuszyć określoną część włosów – np. z tyłu głowy.

Niektóre suszarki do włosów są także wyposażone w dyfuzor. Suszarka do włosów z dyfuzorem przyda Ci się, jeśli chcesz wydobyć skręt włosa. Dzięki tej nakładce możesz bowiem ułożyć loki i fale. Pamiętaj tylko – jeśli masz włosy ze skłonnością do kręcenia, suszenie dyfuzorem jest prostym zadaniem. Jeśli jednak masz włosy proste i chcesz wydobyć skręt, zastosuj najpierw piankę do włosów.

Suszarka do włosów – jaka najlepsza?

To, jaka suszarka do włosów będzie dla Ciebie najlepsza, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Zależy Ci na tym, by stale dostosowywać temperaturę i moc do wilgotności włosów? Wybierz suszarkę z trzema poziomami temperatury i nawiewu. Lubisz suszyć włosy zimnym nawiewem? Wybierz suszarkę z taką funkcją. Chcesz wydobyć skręt włosów? Zwróć uwagę, żeby Twoja nowa suszarka miała dyfuzor.