Cyrkulatory powietrza - Zelmer

Cyrkulatory powietrza

Cyrkulator powietrza – lepsze powietrze przez cały rok!

Cyrkulator powietrza to rodzaj wentylatora, ale takiego, który nie tylko chłodzi powietrze, ale też jednocześnie poprawia jego jakość. Ma więc zastosowanie przez cały rok. Warto rozważyć to urządzenie, jeśli masz w mieszkaniu problem z cyrkulacją powietrza i często – nie tylko w upały – czujesz, że nie masz czym oddychać.

Cyrkulator powietrza – dlaczego warto się nim zainteresować?

Masz jednostronne mieszkanie, w którym nie możesz zrobić przeciągu? Mieszkasz na wysokim piętrze i wiesz, że nawet przeciąg nie pomaga w wymianie powietrza w Twoim mieszkaniu? A może po prostu mieszkasz w dużym, zakorkowanym mieście, blisko ulicy i nie masz czym oddychać?

 

W takich sytuacjach warto mieć w domu skuteczny cyrkulator powietrza. Jego praca:

  • zapewnia wymianę powietrza w pokoju,
  • pozytywnie wpływa na działanie centralnego ogrzewania,
  • korzystnie oddziałuje na zdrowie mieszkańców.

 

Pamiętaj, że kiepskiej jakości, stojące powietrze w domu może wywołać zapalenie zatok, utrudnia swobodne oddychanie czy nawet prowadzi do infekcji skóry.

Cyrkulatory powietrza – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Na rynku można znaleźć różne cyrkulatory powietrza. Jak więc wybrać z nich taki, który sprawdzi się w Twoim domu?

Jeśli interesuje Cię skuteczny cyrkulator powietrza, zwróć uwagę na:

  • moc urządzenia – im większa, tym cyrkulator pracuje wydajniej,
  • prędkość pracy – najlepiej z regulacją, aby móc dopasować pracę urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniu,
  • poziom hałasu – jeśli cyrkulator powietrza stoi w pokoju, w którym często spędzasz czas, nie powinien pracować zbyt głośno, aby nie zaburzać Twojego komfortu.

Cyrkulator powietrza – co jest ważne podczas używania tego urządzenia?

O ile wiatrak możesz postawić tak naprawdę gdziekolwiek, o tyle cyrkulator powietrza potrzebuje odpowiedniego ustawienia, aby pracować poprawnie i wspomagać pracę centralnego ogrzewania. Na czym to polega?

 

Przykładowo: w dużym pomieszczeniu ciepło rozchodzi się wolniej. Musi bowiem rozprzestrzenić się na większej powierzchni. Cyrkulator powietrza może w tym pomóc. Postaw go przy źródle ciepła, np. kaloryferze, i pozwól mu pracować. Dzięki temu szybciej rozprowadzisz ciepło po całym pokoju i zapewnisz sobie komfort. Ta zasada działa również w drugą stronę, czyli wtedy, gdy chcesz sprawnie schłodzić pomieszczenie. Po prostu postaw cyrkulator przy źródle ciepła lub zimna.

Czym cyrkulatory powietrza różnią się od wentylatorów?

Cyrkulatory powietrza różnią się:

  • stylem pracy – nie tylko wprawiają powietrze w ruch, ale także doprowadzają do jego wymiany,
  • czasem pracy – cyrkulatory mogą i powinny działać przez cały rok, nie tylko latem,
  • parametrami – z uwagi na charakter działania cyrkulatory powietrza mają często większą moc i wydajność w porównaniu do wentylatorów.

Cyrkulator powietrza to ekonomiczne rozwiązanie do Twojego domu. Dzięki jego pracy schłodzisz i nagrzejesz pomieszczenie mniejszym kosztem. Do tego równomierne ogrzanie czy ochłodzenie każdego pokoju zwiększa komfort cieplny wszystkich domowników – a więc wszyscy na tym skorzystają!

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.