Czajniki z tworzywa sztucznego - Zelmer

Czajniki z tworzywa sztucznego

Czajnik elektryczny z tworzywa sztucznego – dlaczego warto wybrać to urządzenie?

Czajniki elektryczne zaczęły być popularne, gdy w kuchniach pojawiły się płyty elektryczne lub indukcyjne. Jednak czy wiesz, że pierwszy czajnik elektryczny z tworzywa sztucznego powstał już w 1891 roku? Ówczesne urządzenia różniły się znacznie od współczesnych czajników m.in. czasem gotowania wody. Natomiast niezmienny pozostał jeden element, który wciąż jest obecny w wielu modelach urządzeń – wytrzymałe tworzywo sztuczne. Poznaj czajniki elektryczne z tworzywa i dowiedz się, co wyróżnia tego typu sprzęty?

Czajniki elektryczne z tworzywa – co to za urządzenia?

Czajnik elektryczny z tworzywa jest w znacznej części wykonany z materiału sztucznego. Z tworzywa składa się więc pojemnik, rączka oraz podstawa czajnika.

Dodatkowo każdy czajnik elektryczny z tworzywa ma wbudowany w ściance zbiornika przezroczysty element (plastikowy lub ze szkła), dzięki któremu można kontrolować poziom wody.

Czajniki elektryczne z tworzywa – jaki kolor wybrać?

Współczesny czajnik elektryczny z tworzywa może być prawdziwą ozdobą Twojej kuchni. Tego rodzaju urządzenia są bowiem dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Na jaki kolor czajnika z tworzywa warto zwrócić uwagę? Wszystko zależy od wyglądu Twojej kuchni i innych sprzętów.

  • Do kuchni nowoczesnych, industrialnych, w których większość sprzętów jest wykonana z ciemnych materiałów, najbardziej pasują czarne czajniki elektryczne z tworzywa.
  • Do kuchni rustykalnej, klasycznej lub urządzonej w stylu skandynawskim możesz zakupić biały czajnik elektryczny z tworzywa.

Warto też podkreślić, że dostępne obecnie białe czajniki z tworzywa wyglądają dużo lepiej niż urządzenia, które jeszcze kilka lat temu były dostępne w sklepach. Przede wszystkim biały materiał jest znacznie wytrzymalszy. Dzięki temu nie przebarwia się tak szybko ani nie rysuje. Bardzo często czajnik elektryczny posiada także dodatkowy akcent kolorystyczny. Może to być np. rączka w kolorze zielonym, metaliczna beżowa podstawka lub niebieska pokrywka.

Czajnik elektryczny z tworzywa – o czym warto pamiętać?

Jeśli podobają Ci się czajniki z tworzywa sztucznego i wiesz, który kolor urządzenia chcesz mieć, jesteś na dobrej drodze do znalezienia idealnego sprzętu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Funkcje w czajnikach

Czajniki z tworzywa sztucznego, podobnie jak inne urządzenia tego typu, mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Najczęściej występujące to: automatyczne wyłączenie urządzenia po zdjęciu czajnika z podstawy oraz ochrona przed włączeniem urządzenia, jeśli w zbiorniku nie ma wody.

  • Sposób pielęgnacji

Każdy czajnik z tworzywa sztucznego należy myć w podobny sposób. Zewnętrzną część obudowy powinieneś wycierać wilgotną ściereczką. Natomiast środek co pewien czas płucz pod bieżącą wodą bez korzystania z mocnych środków czyszczących.

 

You've just added this product to the cart: