Czajniki szklane - Zelmer

Czajniki szklane

Czajnik elektryczny szklany – uniwersalne rozwiązanie do Twojej kuchni

Szukasz nowego czajnika, który będzie sprawnie i szybko podgrzewał wodę, a jednocześnie zależy Ci na oryginalnym designie urządzenia? Zwróć uwagę na szklany czajnik elektryczny. Przekonaj się, że tego typu urządzenie świetnie sprawdzi się w Twojej kuchni. Zobacz, jakie właściwości i funkcje może posiadać czajnik elektryczny szklany.

Czajnik szklany – z czego dokładnie jest wykonany?

Szkło to główny materiał tego typu czajników, ale nie jedyny. W pełni szklanym urządzeniu nie mogłyby się znaleźć żadne elektryczne przewody, złącza ani ruchome elementy bądź przyciski. Z tego względu:

 • pokrywa i podstawa szklanego czajnika jest wykonana ze stali nierdzewnej,
 • rączka urządzenia składa się z tworzywa sztucznego, które nie przewodzi temperatury,
 • zbiornik, do którego wlewa się wodę, jest wykonany ze szkła żaroodpornego.

Szkło żaroodporne nie reaguje na gwałtowne zmiany temperatur. Nie musisz się więc obawiać, że w trakcie gotowania czajnik pęknie, a gorąca woda rozleje się po kuchennym blacie. Wykorzystywane w urządzeniach szkło nagrzewa się, ale nie topi. Co ważne, pod wpływem temperatury gotującej się wody nie traci też swoich oryginalnym właściwości. To znaczy, że nawet długie i częste użytkowanie szklanego czajnika nie przyczyni się do jego uszkodzenia.

Szkło żaroodporne jest także bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne – pęknięcia i rysy. Jeśli więc będziesz korzystać z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem, posłuży Ci ono przez bardzo długi czas.

Szklany czajnik elektryczny – dlaczego jest uniwersalny?

Przezroczysty pojemnik szklanego czajnika sprawia, że bardzo łatwo wtapia się on w wystrój całej kuchni. Bez problemu dopasujesz go więc do każdej stylistyki wnętrza – zarówno klasycznej, jak i bardziej nowoczesnej.

Jeśli zależy Ci na tym, aby każdy element wyposażenia Twojej kuchni do siebie pasował, zwróć uwagę na wygląd pozostałych części urządzenia.

Jeśli czajnik szklany ma pokrywę i podstawę:

 • w kolorze srebrnym, będzie doskonale pasował do kuchni nowoczesnych i industrialnych,
 • w nietypowym kolorze, może sprawdzić się w kuchniach retro inspirowanych np. stylem lat 60.

Czajniki elektryczne szklane – wygląd to nie wszystko

Podobają Ci się szklane czajniki elektryczne, jednak nadal nie wiesz, który dokładnie model powinieneś wybrać? Zwróć uwagę na funkcje i dodatkowe elementy znajdujące się w różnych urządzeniach. Mogą to być np.:

 • podświetlenie LED – które przyda Ci się w trakcie gotowania wody w nocy,
 • regulacja zakresu temperatury – która pozwoli Ci ustawić maksymalną temperaturę, do której ma się zagotować woda,
 • automatyczne wyłączenie po zdjęciu z podstawy – które zatrzymuje gotowanie wody, gdy czajnik zostaje podniesiony.

Czajnik szklany – jak dbać o urządzenie?

Czajniki elektryczne szklane są bardzo łatwe w czyszczeniu. Dzięki przezroczystym ściankom pojemnika dokładnie widać, czy w urządzeniu zbiera się osad i czy należy go usunąć. Dodatkowo niemal każdy czajnik szklany posiada filtr, który w bardzo dużym stopniu ogranicza powstawanie kamienia.

Co jednak zrobić, gdy urządzenie się zabrudzi lub będzie wymagało czyszczenia?

 • Obudowę ze szkła i stali nierdzewnej przetrzyj wilgotną ściereczką. Pamiętaj, aby wcześniej odłączyć urządzenie od prądu.
 • Jeśli zabrudzenia w środku są niewielkie, również wystarczy proste mycie za pomocą zmoczonej gąbki. Do czyszczenia wnętrza staraj się unikać mocnych środków myjących.
 • Osady lub pojawiający się kamień usuniesz za pomocą octu. Wlej do środka czajnika szklankę octu, pół szklanki wody i uruchom gotowanie. Po godzinie wylej wszystko i dokładnie umyj wnętrze pod bieżącą wodą. Możesz też wykorzystać sok z cytryny, kwasek cytrynowy lub sodę oczyszczoną.

Każdy z tych sposobów skutecznie usunie nawet trudne zabrudzenia, a Ty z powrotem będziesz mógł cieszyć się nieskazitelnym wyglądem szklanego czajnika.

 

You've just added this product to the cart: