Parownice - Zelmer

Parownice – prasowanie nigdy nie było szybsze!

Czy nie cudownie byłoby móc pospać dłużej, a ulubioną sukienkę czy koszulę wyprasować w kilka sekund na chwilę przed wyjściem z domu? Niestety, samo rozkładanie deski i wyciąganie z szafy tradycyjnego żelazka często trwa dłużej. Rozwiązaniem jest parownica, czyli nowoczesne, szybkie i dokładne urządzenie do prasowania ubrań. Bez długich przygotowań i bez ryzyka przypalenia czegoś w pośpiechu.

Jak działa parownica do ubrań?

Na pierwszy rzut oka parownica przypomina mały odkurzacz. Jej końcówka wygląda jak ssawka, która jest połączona rurą z pojemnikiem na wodę. Gdy włączone urządzenie się nagrzeje, widać wyraźnie, że to właśnie z tej końcówki wydobywa się gorąca para, która umożliwia szybkie i łatwe wyprasowanie wiszącej tkaniny. Wystarczy, że złapiesz dłonią specjalny uchwyt i wykonasz kilka ruchów w danej części materiału, a potem przejdziesz do następnej – i tak do uzyskania zadowalającego efektu. Całość nie zajmie Ci dłużej niż kilka minut.

Parownice do ubrań z naszej oferty są małe i poręczne, dlatego pozwalają na swobodne manewrowanie ręką i dokładne wyprasowanie każdego zakamarka tkaniny – nawet cienkich rękawów czy kołnierzyka. Dzięki nim możesz zapomnieć o skupianiu się na tym, aby podczas prasowania jednej strony materiału nie tworzyć zagnieceń na drugiej.

Parownice do ubrań – nie tylko prasowanie!

Parownica do prasowania – chociaż potocznie tak właśnie nazywa się to urządzenie, wbrew pozorom nie służy ono tylko do wygładzania zagnieceń na ubraniach. Równolegle sprzęt odświeża tkaninę, realizując niewidoczne gołym okiem zadania:

  • Usuwanie bakterii i roztoczy – silny strumień pary działa na ubrania antybakteryjnie. Wysoka temperatura skutecznie usuwa drobnoustroje, które są przyczyną wielu chorób i uczuleń. Parownicy można więc używać do dezynfekowania ubrań, które noszą osoby chore, albo prewencyjnie – do wyparzania przedmiotów zrobionych z materiału, z którymi mają kontakt alergicy.
  • Usuwanie brzydkich zapachów – jeśli prasujesz koszulkę, która dopiero co wyschła po praniu, z pewnością wciąż pachnie ona płynem do płukania. Ale jeżeli chcesz założyć na siebie coś, co leżało jakiś czas w szafie, może się okazać, że zapach nie jest już tak ładny. Do przywrócenia neutralnej, przyjemnej woni z powodzeniem posłuży właśnie parownica. Urządzenie przyda się także do szybkiego odświeżania ubrań, które nie potrzebują jeszcze do prania, ale przesiąkły intensywnym zapachem, np. dymem papierosowym.

Parownica do prasowania i nie tylko – jak wybrać odpowiednią?

Parownica do ubrań, tak jak każdy sprzęt AGD, powinna być dopasowana do potrzeb użytkowników. Jeśli chcesz postawić na jak najbardziej uniwersalny sprzęt, zwróć uwagę na niewielkie gabarytowo modele z naszej oferty. Dzięki takiemu wyborowi zyskasz 2w1 – urządzenie idealne do codziennego użytkowania w domu oraz niezastąpione w podróży. Biznesowe spotkanie za miastem czy wyjazdowa uroczystość rodzinna przestaną kojarzyć Ci się z noszeniem wymiętych w walizce ubrań!

Podczas wybierania konkretnego modelu parownicy do prasowania i odświeżania ubrań zwróć uwagę na:

  • moc i związany z nią stały wyrzut pary – im wyższe parametry, tym łatwiej wyprasujesz mocno pogniecione, grube tkaniny,
  • pojemność zbiornika na wodę – im większy, tym więcej ubrań wyprasujesz za jednym napełnieniem (ale też maksymalnie wypełnione urządzenie będzie cięższe),
  • czas przejścia w tryb gotowości do pracy – im krótszy, tym szybciej po włączeniu będziesz mógł zacząć prasowanie i odświeżanie.

Na co dzień czy w podróży – parownica to praktyczne urządzenie, który przyda się w różnych okolicznościach. Dzięki niej masz gwarancję szybkiego prasowania i odświeżania ubrań w jednym!

 

You've just added this product to the cart: