Generatory pary - Zelmer

Generatory pary

Generatory pary – Twój sposób na szybkie i wygodne prasowanie

Czy prasowanie może być przyjemne? Jak najbardziej. Nowoczesne rozwiązania są po to, aby nawet zwykłe obowiązki domowe mogły być wykonywane z mniejszym wysiłkiem. Jeśli szukasz szybkiego i prostego sposobu na wygładzenie swoich ubrań, wybierz generator pary. Zobacz, co to za urządzenie i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Generator pary – co to jest i jak działa?

Żelazko z generatorem pary to nie żelazko parowe – to pierwszy i najważniejszy fakt, który powinieneś zapamiętać. Czym więc jest generator pary? To urządzenie, które również wygładza ubrania, jednak wykorzystuje do tego parę znajdującą się w osobnym zbiorniku. W efekcie samo żelazko jest znacznie lżejsze i łatwiej nim sterować. Żelazko pobiera parę ze specjalnej stacji za pomocą przewodu z kablem oraz rurką odprowadzającą parę.

Co jeszcze wyróżnia generator pary?

 • Generator pary wytarza duże ilości pary pod wysokim ciśnieniem (nawet 8 barów).
 • Generator pary pracuje w trybie ciągłym bez konieczności przerywania prasowania podczas uzupełniania wody.
 • Generator pary pozwala wygładzać ubrania zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Generatory pary – jak z nich korzystać?

Rozmiar niektórych stacji pary w generatorach może zniechęcać do wyboru tego typu urządzeń. Warto jednak zwrócić uwagę, że w rzeczywistości duża pojemność stacji to ważna zaleta generatorów. Im większy zbiornik, tym więcej pary tworzy się w tym samym czasie. To oznacza rzadszą konieczność dolewania wody.

Generatory pary są także bardzo proste w obsłudze. Zobacz, co musisz zrobić, aby za ich pomocą wyprasować ubrania.

 1. Podłącz generator pary do prądu.
 2. Wlej wodę do zbiornika i poczekaj, aż urządzenie się nagrzeje.
 3. Obserwuj, jak w zbiorniku tworzy się para.
 4. Podnieś żelazko i zacznij prasować. Wytwarzana para wniknie w tkaninę i rozprostuje ją.

Prawda, że proste? Jak widzisz, cały proces tworzenia pary odbywa się automatycznie. Co ważne, ma on miejsce w samym zbiorniku, a nie w żelazku, co podnosi wydajność prasowania.

Żelazko generator pary – na co zwrócić uwagę?

Aby mieć pewność, że Twoje urządzenie skutecznie wygładzi ubrania, zwróć uwagę na kilka parametrów technicznych generatorów. Najbardziej powinny Cię interesować właściwości urządzenia związane z wytwarzaniem pary. Są to:

 • ciśnienie – wyrażane w barach. Wysokie ciśnienie (8 barów) pozwala szybko wygładzić wszystkie tkaniny;
 • ilość wytwarzanej pary –wyrażana w gramach na minutę. Im jest ona wyższa, tym żelazko dokładniej wyrównuje materiał tkaniny;
 • maksymalny wyrzut pary – podaje się je w gramach. Pokazuje, ile gramów pary może wygładzić tkaninę na najwyższym trybie prasowania.

Bez względu na to, jaki generator pary wybierzesz, za jego pomocą wygładzisz ubrania w poziomie lub w pionie. Dzięki temu możesz korzystać ze standardowej deski, tak jak ma to miejsce przy korzystaniu ze zwykłego żelazka. Możesz też wygładzić swoją koszulę lub sukienkę bez konieczności rozkładania całego sprzętu. Wystarczy, że zawiesisz ubranie na szafie. Wygładzanie w pionie sprawdzi się także w przypadku prasowania firanek i zasłon.

Najlepsze generatory pary – jakie funkcje ułatwią Ci szybkie prasowanie?

Poza podstawowymi funkcjami niektóre generatory pary mają dodatkowe udogodnienia. Czy warto z nich korzystać? Najlepsze generatory pary mają:

 • funkcję automatycznego wyłączania – dzięki czemu pracują tylko wtedy, gdy z nich korzystasz,
 • funkcję automatycznego czyszczenia – która ułatwia utrzymywanie urządzenia w idealnym stanie przez długi czas,
 • specjalne tryby prasowania – takie jak ECO (łagodny) czy BOOST (bardzo szybki).

Najlepsze generatory mają stabilną stopę ceramiczną lub anodowaną. W obydwu przypadkach stacja parowa jest zabezpieczona przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

You've just added this product to the cart: