Deski do prasowania - Zelmer

Deski do prasowania

Deski do prasowania – wybierz najwygodniejszą deskę

Czy wiesz, że, zanim wynaleziono deskę do prasowania, wszystkie ubrania prasowano na stołach lub na drewnianej desce opartej na dwóch krzesłach? Było to bardzo niewygodne, w związku z czym latach 90. XIX wieku krawcowa Sarah Bonne wynalazła specjalny gadżet ułatwiający prasowanie. Współczesne deski do prasowania nieco różnią się od pierwowzoru, jednak ich funkcja jest cały czas taka sama. Jakie rozwiązania posiadają najlepsze deski do prasowania? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Deska do prasowania – wysokość ma znaczenie

Prasowanie jest uważane za jedno z najmniej przyjemnych obowiązków domowych. Warto jednak zastanowić się, dlaczego tak się dzieje. Może się bowiem okazać, że problemem nie jest sama czynność, a… źle dopasowana deska.

Aby prasowanie stało się wygodniejsze, zadbaj o to, by Twoja deska do prasowania była dobrze ustawiona. Najlepsze deski do prasowania mają możliwość regulowania wysokości do nawet 100 cm. Który poziom najlepiej wybrać? Przy rozkładaniu deski zwróć uwagę na to, by:

  • łokcie układały się pod kątem 90 stopni w trakcie trzymania żelazka. Zbyt wysokie unoszenie łokci może być obciążające dla rąk;
  • Twoje plecy mogły być wyprostowane. Dłuższe przebywanie w pochylonej pozycji może skutkować bólem i szybszym zmęczeniem.

Deski do prasowania – oceń powierzchnię prasowania

Najlepsze deski do prasowania ułatwią Ci prasowanie zarówno zwykłych koszulek, jak i dużych tkanin. Im większa powierzchnia prasowania, tym wygodniej dla Ciebie. Na dużych deskach, które mają ok. 130 × 47 cm, możesz łatwo wygładzić nie tylko koszule, ale też obrusy, a nawet zasłony czy firany. Nie martw się również, że duża powierzchnia deski będzie utrudniać Ci przechowywanie sprzętu. Dobra deska do prasowania musi być łatwa i wygodna w składaniu, a także powinna zajmować niewiele miejsca.

Zwróć także uwagę na pokrowiec deski do prasowania.

  • Z czego jest wykonany? Najlepsze są odporne na wysoką temperaturę pokrowce bawełniane.
  • Czy łatwo się go ściąga? Pokrowiec powinno się wygodnie zakładać i zdejmować, aby móc szybko odświeżyć go w pralce.

Najlepsze deski do prasowania – zwróć uwagę na zabezpieczenia

Dobra deska do prasowania powinna być także bezpieczna w użytkowaniu. Sprzęt nie powinien chwiać się w trakcie przesuwania żelazka po powierzchni deski. W związku z tym upewnij się, że Twoja nowa deska do prasowania będzie posiadać antypoślizgowe stopy.

Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na mechanizm rozkładania i składania deski. Regulacja wysokości powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby zapobiec przypadkowemu złożeniu się deski.

Deska do prasowania rękawów? Akcesoria dla wygodniejszej pracy

Z pewnością masz już wyćwiczone wiele trików na szybkie i efektywne prasowanie. Jednak czy wiesz, że jeśli wybierzesz odpowiednie urządzenie, możesz jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę? Pomogą Ci w tym elementy dodatkowe. Niektóre deski do prasowania mogą być wyposażone w akcesoria do prasowania rękawów. Dzięki nim idealnie wyprasujesz eleganckie ubrania bez żadnych zagnieceń i krzywych kantów. Akcesoria do prasowania rękawów świetnie sprawdzą się także przy wygładzaniu nogawek w spodniach. Możesz je również wykorzystać do prasowania krawatów. W takim wypadku nie musisz nawet wyciągać dużej deski.

 

You've just added this product to the cart: