Odkurzacze bezworkowe - Zelmer

Odkurzacze bezworkowe

Odkurzacze bezworkowe – wygodne i ekologiczne

Odkurzacz bezworkowy to sprzęt domowy, który cieszy się coraz większą popularnością. Tradycyjne worki, których zwykle brakuje, gdy akurat są potrzebne przy sprzątaniu, to dla wielu osób spory kłopot. Nic więc dziwnego, że ze względu na wygodę warto zmienić swoje urządzenie na nowe – tym razem z wbudowanym pojemnikiem na kurz i brud.

Odkurzacze bezworkowe – jak są zbudowane?

Każdy odkurzacz bezworkowy Zelmer na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od workowych modeli z naszej oferty. Ale już po chwili łatwo zauważyć, że takie urządzenia mają zamontowane przezroczyste pojemniki na kurz, które pełnią funkcję klasycznego worka.

Odkurzacz Zelmer bezworkowy – najważniejsze zalety

Brak worka w odkurzaczu to liczne zalety dla użytkownika:

  • wygoda – w każdej chwili z łatwością sprawdzisz poziom zapełnienia zbiornika bez konieczności otwierania go,
  • oszczędność – zmniejszasz swoje wydatki, a dodatkowo oszczędzisz czas na kupowaniu i dopasowywaniu worków do swojego starego odkurzacza,
  • komfort dla alergików – każdy odkurzacz bezworkowy radzi sobie z usuwaniem kurzu i innych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń (np. pyłki, roztocza) równie dobrze, co model z workiem,
  • łatwe czyszczenie – odkurzacz bezworkowy jest higieniczny – wystarczy, że po opróżnieniu pojemnika na kurz wypłuczesz go wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń; pamiętaj, aby przed ponownym użyciem odczekać do całkowitego wyschnięcia.

Wśród powyższych zalet warto wymienić jeszcze jedną – troskę o środowisko. Chociaż większość produkowanych dziś worków jest wykonana z papieru, który ulega rozkładowi, to odkurzacze bezworkowe idą o krok dalej – nie wymagają wymiennych wkładów na kurz, więc redukują do zera ilość produkowanych odpadów. To dobry krok, który pomoże Ci dołożyć kolejną małą cegiełkę do Twojej codziennej dbałości o środowisko naturalne.

Jak wybrać dobry odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacze bezworkowe to świetny wybór dla osób, które cenią sobie wygodę, oszczędności i ekologiczne podejście do codziennych czynności. Ale jak wybrać konkretny model? Pamiętaj, że powinien on mieć:

  • dobre parametry, czyli dużą moc i regulowaną siłę ssania – są one istotne przy każdym rodzaju odkurzacza,
  • wysokiej jakości wyposażenie, np. rury teleskopowe i zwijacz przewodu,
  • duży pojemnik na kurz – dzięki temu nie będzie wymagał częstego opróżniania,
  • wysokiej jakości filtr HEPA – w przypadku modelu bezworkowego jest on szczególnie ważny, ponieważ zapewnia czystość powietrza, które wydostaje się na zewnątrz urządzenia,
  • dodatkowe szczotki i akcesoria – ułatwią Ci sprzątanie, a dzięki dołączeniu ich do zestawu unikniesz szukania w sklepach stacjonarnych lub online części do konkretnego odkurzacza.

 

Sprawdź naszą ofertę i wybierz odkurzacz Zelmer bezworkowy wysokiej jakości, który pozostanie niezawodny na długi czas.

 

You've just added this product to the cart: